Smart Repair

Smart Repair

Boda Group Tarnów

Termin Smart Repair jest skrótem od Small and Medium Area Repair Technologies i określa grupę specyficznych technologii napraw estetycznych uszkodzeń pojazdów. Kluczowe elementy charakteryzujące naprawy Smart Repair to krótki czas oraz minimalizowanie obszaru naprawy. Systemy napraw Smart Repair znajdują swoje początki w USA jednak dość szybko stały się popularne w Europie (przede wszystkim w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii).

Smart Repair jest idealną odpowiedzią i receptą na realizację potrzeb klientów, którzy poszukują tańszych, alternatywnych form naprawy. Dzięki nowatorskim, inteligentnym naprawom niewielkich uszkodzeń elementów zewnętrznych i wnętrza samochodu, klient opuszcza naszą firmę samochodem wolnym od problemów, które dotyczyły stanu estetycznego samochodu, a wynikały z codziennego użytkowania. Głównym celem firmy Boda Auto Detailing jest dostarczenie klientowi pełnej satysfakcji. Dzięki Smart Repair każdy będzie mógł odzyskać idealny stan auta. Tak renomowane firmy jak: Daimler - Mercedes, MClaren, Porsche AG, Ford Motor Company, czy Honda korzystają na całym świecie właśnie z takich systemów. My dołączyliśmy do najlepszych.

NAPRAWA USZKODZEŃ TAPICERKI - Tarnów

Niewielkie ubytki tapicerki mogą mieć różne pochodzenie jednak najczęściej spotykane są wypalenia żarem papierosowym. Oczywiście upuszczony papieros może uszkodzić również inne elementy, jednak zazwyczaj kończy on na siedzeniu lub wykładzinie dywanowej samochodu. Choć niewielkie – takie uszkodzenia są bardzo widoczne i mają bardzo negatywny wpływ na odbiór estetyczny wnętrza samochodu przez co obniżają jego wartość przy sprzedaży. Dotychczas jedynym sposobem naprawy była wymiana uszkodzonego elementu w autoryzowanym serwisie lub elementów poszycia w zakładzie tapicerskim. Takie metody są jednak kosztowne i czasochłonne. Na szczęście, wraz z pojawieniem się technologii SMART Repair, pojawiła się nowa metoda rozwiązania tego problemu. Naprawa tapicerki metodą Smart Repair polega na umiejętnym zamaskowaniu ubytku. Wypalenie po oczyszczaniu i zabezpieczeniu przed powiększaniem wypełniane jest specjalnymi włóknami. Z szerokiej palety barw włókien dobrany jest kolor odpowiadający oryginalnej barwie materiału. Złożony proces aplikacji i utrwalenia sprawia, że miejsce uszkodzenia staje się niewidoczne. W przypadku występowania dodatkowego wzoru na materiale możliwe jest jego odtworzenie. Pozwala to przywrócić niemal fabryczną estetykę materiału. Tą metodą można usuwać uszkodzenia tapicerki materiałowej, welurowej oraz alcantary.

RENOWACJA SKÓRY - Tarnów

W trakcie renowacji niewielkie ubytki czy pęknięcia można uzupełnić elastycznym wypełniaczem, który wyrównuje powierzchnię. Najważniejszym etapem jest odtworzenie lica skóry, czyli warstwy odpowiedzialnej za kolor. Nanoszony pigment jest precyzyjnie dobrany do fabrycznego koloru skóry. Na koniec nakładana jest warstwa bezbarwna zabezpieczająca lico. Poziom połysku możemy dostosować do stanu wnętrza lub indywidualnych wymagań klienta. Renowacji mogą być poddawane wszelkie rodzaje tapicerki skórzanej i skóropodobnej wszystkich elementów wnętrza: siedzisk, oparć, podłokietników, boczków, słupków, a także kierownica. Renowacja skóry w salonie Boda Auto Detailing nie wymaga demontażu elementów - wszystkie prace wykonywane są „na samochodzie”. Ponieważ czystość auta jest dla nas bardzo ważna – odpowiednio zabezpieczamy wnętrze w trakcie naprawy. Proces wymaga wyczyszczenia, odtłuszczenia i przygotowania powierzchni skóry dla zapewnienia właściwej przyczepności stosowanych materiałów. Do uszkodzeń na wskroś stosowane są wypełniacze wulkanizowane ze skórą przy użyciu odpowiedniej temperatury, a do uszkodzeń płytszych – emulsje wypełniające pęknięcia lica zewnętrznego skóry naturalnej. Obszar defektu jest pokrywany specjalnym lakierem. Jeśli nie występują spękania a jedynie otarcia eksploatacyjne, wówczas obszar naprawy pokrywany jest specjalnym lakierem o doskonałej elastyczności i przyczepności do powierzchni ze skóry naturalnej, winylu i tworzyw sztucznych. Kolor lakieru jest precyzyjnie dobierany do fabrycznego koloru elementu. Końcowy efekt może być matowy, błyszczący, półmatowy lub półbłyszczący. Po wysuszeniu i utwardzeniu materiałów stosowanych w renowacji, powierzchnie skóry naturalnej są pielęgnowane i konserwowane preparatem o specjalnej formule, zawierającym lanolinę – naturalny wosk wełniany pozyskiwany ze skóry owczej. 

NAPRAWA ELEMENTÓW PLASTIKOWYCH WEWNĄTRZ POJAZDU - Tarnów

Wnętrze pojazdów również zbudowane jest z licznych plastikowych elementów, m.in. deska rozdzielcza, konsola środkowa, słupki, boki drzwi, konsola centralna, które łatwo mogą ulec uszkodzeniu w trakcie eksploatacji pojazdu. Różnego rodzaju rysy czy dziury powstają najczęściej przy transporcie niezabezpieczonych przedmiotów lub pozostają po demontażu dodatkowych elementów wyposażenia (odbiorniki CB, uchwyty do mikrofonów, telefonów czy zestawy głośnomówiące). Szpecące otwory i ubytki zmniejszają wartość pojazdu oraz pogarszają ogólne wrażenie wnętrza. Techniki SMART Repair pozawalają uzupełnić ubytki a także odtworzyć oryginalny kolor. Wielką zaletą tej technologii jest też możliwość odtworzenia oryginalnej faktury (wzoru) materiału. Tylko taki zestaw czynności pozwala osiągnąć odpowiedni efekt naprawy. W przypadku ubytków (na przykład dziur po demontażu zestawu głośnomówiącego) otwory uzupełniane są masą utwardzaną chemicznie. Za pomocą specjalnej masy szablonowej z tego samego elementu tworzony jest negatywowy stempel zawierający strukturę (wzór) materiału, który następnie odciskany jest na wypełnionych ubytkach. Ostatnim etapem jest precyzyjne odtworzenie koloru naprawianego elementu. Wymiana tego typu elementów wnętrza pojazdu może być bardzo skomplikowane i kosztowne. Naprawa części plastikowych jest o wiele tańsza. Na przykład w przypadku dziur w desce rozdzielczej po zestawie głośnomówiącym usługa w mojej firmie jest o 80% tańsza niż wymiana tego elementu w ASO. Wybierając tego typu naprawę unikamy problemów jakie mogą powstać przy demontażu elementów wnętrza (urwane zaczepy, skrzypiące elementy po niedokładnym spasowaniu). W momencie odsprzedaży auta wrażenie estetyczne wnętrza jest jednym z najistotniejszych elementów stanowiących o ocenie samochodu. Nawet tak niewielkie uszkodzenia mogą znacznie obniżyć wartość samochodu. Ich usunięcie poprawi wrażenie estetyczne, zwiększy wartość samochodu oraz ułatwi jego sprzedaż.

SPAWANIE ZDERZAKÓW - Tarnów

Coraz więcej elementów samochodu wykonywanych jest z tworzyw sztucznych. Coraz częściej więc spotykamy się z ich pęknięciami czy rozdarciami. Najczęściej uszkodzenia dotyczą zderzaków czy obudów lusterek, jednak naprawy są możliwe również w przypadku elementów silnika (na przykład pękniętej osłony), uchwytów lamp samochodowych a także plastikowych elementów wnętrza. Naprawa części z tworzywa jest też punktem wyjścia do prac nad przywróceniem elementom ich fabrycznego wyglądu. Firma Boda Auto Detailing świadczy usługi naprawy elementów plastikowych wszystkich marek i modeli pojazdów niezależnie od ich stanu i wieku. Firma dysponuje technologiami łączenia wszystkich stosowanych w motoryzacji typów tworzyw sztucznych. Po naprawie jesteśmy w stanie odtworzyć każdy kolor, barwę i rodzaj uszkodzonej warstwy lakieru przywracając w pełni oryginalny wygląd elementu. Nie tylko zostaje przywrócony wygląd elementów, ale też ich trwałość, ponieważ miejsca uszkodzeń są wzmacniane siatkami lub tworzywem. W przypadku otarć i zarysowań nielakierowanych, plastikowych elementów karoserii takich jak listwy ozdobne, obudowy lusterek czy zderzaki, naprawa polega na wypełnieniu ubytków, naniesieniu warstwy koloru dopasowanej do oryginalnego koloru elementu oraz naniesieniu warstwy odpowiadającej za porowatą strukturę elementu. Naprawa części z tworzywa jest o wiele tańsza niż wymiana. Na przykład w przypadku pękniętego zderzaka usługa w Boda Auto Detailing jest o 60% tańsza niż wymiana w ASO. Poza tym klient oszczędza również swój czas, ponieważ naprawa pękniętego zderzaka czy boku drzwi trwa zazwyczaj kilka godzin. Szczególnie ważne jest usunięcie tego typu usterek w przypadku planowanej odsprzedaży auta. Poprawi to ogólne wrażenie estetyczne samochodu, zwiększy jego wartość oraz przyspieszy sprzedaż. Znacznie łatwiej znaleźć kupca na zadbane, w pełni sprawne auto.

NAPRAWA SZYB - Tarnów

Szyba samochodowa narażona jest na uderzenia kamieni wyrzucanych spod kół samochodu jadącego przed nami. Odpryski na szybie to nie tylko problem natury estetycznej. Pogarszają one również widoczność. Większość odprysków tworzą niewielkie otwory w szkle w które może wniknąć woda. Jest to niezwykle groźne szczególnie w okresie zimowym, kiedy woda zamarzając może powiększać uszkodzenie do wielkości, w której naprawa będzie już niemożliwa. Usługa naprawy szyb samochodowych pozwala na usunięcie odprysków, ubytków i niewielkich pęknięć szyb klejonych. Naprawa polega na podciśnieniowym wypełnieniu ubytku żywicami o wysokiej przejrzystości promieniowaniem UV. Trwałość, zdolność przenoszenia naprężeń oraz przejrzystość szyby czołowej są wymagane przy obowiązkowych przeglądach technicznych pojazdów. W ekstremalnych przypadkach może to nawet doprowadzić do zatrzymania dowodu rejestracyjnego przy kontroli. Warto wykonać naprawę zanim do tego dojdzie. Naprawa szyby trwa ok. 45 minut - to znacznie mniej niż nawet ekspresowa jej wymiana. Trzeba też pamiętać, że wymiana jest skomplikowaną czynnością mającą wpływ na elementy wnętrza pojazdu. Naprawa pozwala więc uniknąć wielu niepotrzebnych problemów.

ZALETY NAPRAW SMART REPAIR

Szybki czas naprawy (godziny a nie dni)- oszczędność czasu dla klienta.
Najwyższa jakość naprawy (doprowadzenie do oryginalnego stanu) – gwarancja satysfakcji, terminowość wykonania usług, profesjonalizm wykonania.
Niezawodność (dzięki takim naprawom pojazdy nie tracą na wartości, naprawa jest o wiele tańsza od metod tradycyjnych) – oszczędność pieniędzy.
Ochrona środowiska - Technologia, która jest stosowana w Boda Auto Detailing jest w 100% bezpieczna dla środowiska naturalnego.
Innowacyjność (wykorzystywanie najnowszych technik napraw)


Polerowanie auta, powłoki ceramiczne - Boda Group Tarnów

Przydatna informacja

Boda Auto Detailing - Smart Repair  i Auto Detailing

Boda Auto Group

Juliusza Osterwy 3, 33-100 Tarnów

e-mail: biuro@bodaautogroup.pl

Tel. 504 602 802

Wszelkie materiały znajdujące się na stronie nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody
Copyright © Boda Auto Group. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search