Auto Detailing

Auto Detailing

Mycie detailingowe Tarnów

Mycie detailingowe to rewolucja w kosmetyce samochodowej. Jest to zoptymalizowany proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu lub jego elementów, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. W odróżnieniu od typowej kosmetyki aut celem auto detailingu jest nie tyle utrzymanie pojazdu w czystości a raczej doprowadzenie go pod tym względem do stanu jak najbliższego fabrycznemu. Dlatego właśnie mycie detailingowe jest określane jako zaawansowana kosmetyka aut. Technologia Auto Detailingu pozwala na usunięcie większości śladów dotychczasowej eksploatacji pojazdu. W procesie tym, przy użyciu odpowiednich narzędzi i około kilkunastu dedykowanych preparatów, samochód zostaje doprowadzony do stanu „jak nowy”. Dodatkowo istnieje możliwość usunięcia przykrych zapachów (np. zapach papierosów). Koszt Auto Detailingu zależny jest od stanu lakieru oraz wielkości auta. Każde mycie będzie wykonane z niezwykłą precyzją. Skupiamy się nad każdym elementem karoserii, tapicerki oraz środka pojazdu. Kosmetyka aut przywróci nowy wygląd każdego pojazdu, dokładamy wszelkich starań, by był jak najbliższy temu, który wyjechał prosto od producenta.

GLINKOWANIE - Tarnów

Glinkowanie jest to główna czynność procesu dekontaminacji, polegająca na dogłębnym oczyszczaniu karoserii z zanieczyszczeń za pomocą specjalnie do tego zaprojektowanej glinki. Jeśli chcemy zapewnić lakierowi lśniący blask oraz właściwą ochronę, powinniśmy dbać o niego regularnie. Po przeprowadzeniu takiego oczyszczania, powłoka lakiernicza jest odpowiednio przygotowana do polerowania lub nakładania wosku czy sealantu, co z kolei pozytywnie wpływa na żywotność lakieru, jego kondycję oraz wygląd. I nie ma tutaj znaczenia, czy jest to samochód stary czy nowy. Oczywiście im starszy samochód, tym bardziej prawdopodobne jest, że jego lakier jest w gorszym stanie i wymaga dokładniejszej pielęgnacji. Jednak również nowe samochody warto poddać procesowi glinkowania. Takie zabezpieczanie lakieru już od samego początku eksploatacji pojazdu pozwoli cieszyć się jego dobrym stanem przez znacznie dłuższy okres.

Po zakończeniu procesu glinkowania, myjemy i osuszamy samochód. Możemy dodatkowo przeprowadzić neutralizację lakieru używając kwasu dekontaminacyjnego. Po takim zabiegu jego powierzchnia jest idealnie przygotowana do polerowania, woskowania lub nakładania sealantu. Glinkowanie nie jest w stanie usunąć rys, nie zastąpi tym samym polerowania. Również samo polerowanie nie jest w stanie usunąć wszystkich zanieczyszczeń zalegających na powłoce lakierniczej. Część z nich zostaje jedynie przytarta, więc chcąc doprowadzić lakier do jak najlepszej kondycji, proces polerowania musi zostać poprzedzony glinkowaniem. Wyjątkiem są tutaj mocno utlenione powierzchnie lakieru, których wierzchnia warstwa może zostać zebrana przez glinkę, zbyt mocno ją zabrudzając, przez co nie będzie się ona nadawać do ponownego użytku. W takim wypadku utlenioną powierzchnię należy polerować w pierwszej kolejności.

NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA - Tarnów

Nigdy więcej ograniczonej widoczności podczas deszczu! Czy to możliwe? Tak, dzięki Niewidzialnej wycieraczce! Ten nanotechnologiczny, innowacyjny środek sprawi, że po przekroczeniu prędkości 60 km/h krople deszczu same opuszczą szybę bez użycia wycieraczek samochodowych. Produkt nie pozostawia smug ani klejącej warstwy! Nie rozmazuje się i polepsza widoczność (zwiększa kontrast widzenia zarówno w dzień jak i w nocy, pozostawiając szybę bardziej przejrzystą). Idealny do przedniej, bocznych i tylnych szyb, oraz bocznych lusterek i reflektorów samochodowych.

Zalety:

 • NANO technologiczna NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA!
 • Efekt suchej szyby po przekroczeniu 60 km/h.
 • Zabezpieczenie szyb na około 3 miesiące.
 • Nie pozostawia smug, ani klejącej warstwy.
 • Polepsza widoczność podczas jazdy.
 • Zwiększa kontrast i ostrość widzenia.

POWŁOKI CERAMICZNE - Tarnów

Powłoki Ceramiczne to przełom w dziedzinie zabezpieczania lakieru, szyb, felg, i wszystkich elementów zewnętrznych auta. Zabezpieczenie Ceramiczne nie jest woskiem, tylko powłoką o właściwościach ochronnych wykonaną w nanotechnologii, która w ciągu kilku godzin po aplikacji zamienia się z płynu w żel, a z żelu w twarde, Ceramiczne ciało stałe. W przeciwieństwie do innych zabezpieczeń które chronią przed działalnością warunków atmosferycznych, UV itp., Powłoka ceramiczna chroni również w pewnym stopniu przed RYSOWANIEM SIĘ lakieru. Ponieważ jest trwałą, nieorganiczną powłoką o grubości max. 0,5 mikrona jest również niewrażliwy na APC, chemię do mycia auta, alkohol. Powłoka Ceramiczna zapewnia wykończenie szkliste tworzy ochronę, która polega na zmodyfikowaniu właściwości chemicznych na poziomie molekularnym powierzchni, tak aby zapewnić jej ochronę oraz trwały i łatwy sposób czyszczenia.

Główne właściwości powłoki ceramicznej:

 • Zwiększenie odporności na zarysowania o 50%.
 • Wytwarza powłokę ochronna, która częściowo chroni przed skutkami ognia i płomieni
 • Przeciwutleniacz
 • Właściwości izolacyjne
 • Antystatyczny
 • Chroni przed solą i kwasami
 • Nadaje idealny lustrzany połysk
 • Impregnuje powierzchnię i odpycha wodę
 • Chroni przed osadzaniem się wapnia
 • Chroni przed osadzaniem się brudu
 • Ułatwia czyszczenie powierzchni/ efekt samoczyszczący
 • Ochrona przed warunkami pogodowymi
 • Ochrona przed promieniowaniem UV
 • Ochrona przed insektami muszkami
 • Ochrona przeciw korozji
 • Nie trzeba więcej woskować
 • Pomaga zachować wartość samochodu

POLEROWANIE I RENOWACJA LAKIERU - Tarnów

Firma Boda Auto Detailing wykonuje kilka programów polerowania i renowacji lakieru. Mechaniczne nabłyszczanie lakieru sprawdza się w przypadku aut bez rys oraz śladów utlenienia. W tym programie polerowanie ogranicza się do wyrównania powierzchni woskami, które konserwują lakier zabezpieczając go przed wpływami czynników zewnętrznych. Wieloetapowy proces renowacji lakieru polega na ostrożnym usuwaniu zniszczonej części warstwy lakieru bezbarwnego przy stałej kontroli jej grubości. Poprzez zastosowanie past o zróżnicowanej gradacji w bezpieczny i kontrolowany sposób wyrównywana jest powierzchnia powłoki lakieru, która następnie poddana jest procesowi nabłyszczania, konserwacji oraz zabezpieczania odpowiednimi woskami. Celem polerowania jest korekcja defektów lakieru takich jak rysy, wżery, ślady utlenienia lakieru czy hologramy a także wykończenie jego powierzchni na „wysoki połysk”. Dzięki polerowaniu lakieru możliwe jest przywrócenie jego oryginalnej głębi nawet w przypadku jego mocnego „zużycia". Powierzchnia nowego (lub dobrze wypolerowanego lakieru) jest płaska i jednolita. Promienie światła odbijają się od takiej powierzchni w sposób uporządkowany i harmonijny tworząc zjawisko wysokiego połysku.

W trakcie eksploatacji na lakierze powstają rysy różnego kształtu i głębokości a powierzchnia utlenia się stając się mniej przejrzysta. To wszystko sprawia, że światło odbija się w sposób nieuporządkowany - nie ma zjawiska połysku. Widoczne są za to rysy na lakierze.

Standardowy lakier samochodowy składa się z 3 podstawowych warstw. Karoseria przykryta jest podkładem, którego grubość oscyluje pomiędzy 30 - 40 mikronów. Warstwa lakieru bazowego (20-40 mikronów) odpowiada za barwę. Całość wykończona jest lakierem bezbarwnym (około 30-60 mikronów). To właśnie ta warstwa jest najbardziej narażona na zniszczenie poprzez eksploatację lub niewłaściwą pielęgnację.

Firma Boda Auto Detaling dysponuje 3 programami polerowania:

A) Polerowanie nabłyszczające

- mechaniczne nabłyszczanie lakieru sprawdza się w przypadku aut bez rys oraz śladów utlenienia. W tym programie polerowanie ogranicza się do wyrównania powierzchni woskami, które konserwują lakier zabezpieczając go przed wpływami czynników zewnętrznych. Mechaniczne nabłyszczanie lakieru polecane jest użytkownikom aut bardzo młodych. Można go wykonywać dowolnie często. Schemat lakieru przed usługą:

Schemat lakieru po wykonanej usłudze:

Specjalne woski mechanicznie rozprowadzane na powierzchni lakieru wypełniają niewielkie nierówności nadając jej połysk oraz zabezpieczając przed ewentualnym wpływem czynników zewnętrznych.

B) Polerowanie matowego lakieru

- W trakcie eksploatacji pojazdu na powierzchni lakieru powstają niewielkie rysy a lakier matowieje (utlenia się). Częstym powodem powstawania takich rys jest korzystanie z myjni automatycznych, których szczotki zostawiają trwały ślad na lakierze. Polerowanie matowego lakieru daje najlepsze efekty w przypadku kiedy na lakierze nie ma głębszych rys. Można je wykonywać nawet 2 razy w roku.
Schemat lakieru przed wykonaniem usługi:

Schemat po wykonaniu usługi:

W pierwszym etapie tego programu polerowania wyrównywana jest powierzchnia lakieru poprzez ścięcie niewielkiej (około 3 mikrony) warstwy lakieru bezbarwnego. Dopiero taka powierzchnia poddawana jest procesowi nabłyszczania i konserwacji. Ewentualne nierówności i głębsze rysy wraz z cała powierzchnią karoserii konserwowane są i zabezpieczane twardymi woskami.

C) Renowacja lakieru

- to usługa o dużej skuteczności. Pozwala na usunięcie nie tylko zmatowień oraz niewielkich rys ale także tych głębszych spowodowanych na przykład przez gałęzie. Usuwanie rys z lakieru oraz jego renowacja to najlepsze rozwiązanie jeśli samochód nosi wyraźne ślady eksploatacji. W zależności od lakieru pojazdu można je wykonywać do kilku razy w trakcie eksploatacji pojazdu.
Schemat lakieru przed usługą:

Schemat lakieru po wykonaniu usługi:

Wieloetapowy proces renowacji lakieru polega na ostrożnym usuwaniu zniszczonej części warstwy lakieru bezbarwnego przy stałej kontroli jej grubości. Poprzez zastosowanie past o zróżnicowanej gradacji w bezpieczny i kontrolowany sposób wyrównywana jest powierzchnia powłoki lakieru, która następnie poddana jest procesowi nabłyszczania, konserwacji oraz zabezpieczania poprzez woskowanie karoserii.

ZALETY USŁUG AUTO DETAILING Tarnów

1.    Auto Detailing w odróżnieniu od spotykanych na rynku usług bardziej niż na efekcie czystości skupia się na doprowadzeniu samochodu do stanu jak najbliższego fabrycznemu.

2.    Technologia stosowana w tym procesie pozwala odświeżyć zarówno wnętrze jak i karoserię pojazdu usuwając ślady dotychczasowej eksploatacji.

3.    Profesjonalna kosmetyka samochodowa podnosi walory estetyczne i użytkowe auta, przedłuża jego żywotność, zwiększa wartość rynkową, ułatwia sprzedaż pojazdu.


Auto detailing, pranie i czyszczenie tapicerki, polerowanie auta, powłoki ceramiczne - Boda Group Tarnów

Przydatna informacja

Boda Auto Detailing - Smart Repair  i Auto Detailing

Boda Auto Group

Juliusza Osterwy 3, 33-100 Tarnów

e-mail: biuro@bodaautogroup.pl

Tel. 504 602 802

Wszelkie materiały znajdujące się na stronie nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody
Copyright © Boda Auto Group. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search